sv

Windows 10’da “silmeyi onayla” iletişim kutusunu değiştirmenin 3 yolu

Windows 10’da silme onayının nasıl çalıştığını değiştirmek, yaklaşımınıza bağlı olarak basit, biraz karmaşık veya biraz tehlikeli olabilir.

Gelen Microsoft Windows 10 , varsayılan olarak bir dosyayı silmek işletim sistemini sorduğunuzda, sistem eyleminizi onaylamak isteyecektir. Normal kullanımda, bu kısa etkileşim, önemli bir dosyayı kazara silmemenizi sağlamaya yardımcı olur. Ancak bazen, özellikle tek bir oturumda birçok dosyayı silerken bu onay iletişim kutusunu atlamak istersiniz.

Windows 10’da “silme sırasında onayla” iletişim kutusunu değiştirmenin üç yolu vardır. Biri basit ve anlaşılır, biri çoğunlukla sistem yöneticileri için yararlıdır ve diğeri Windows Kayıt Defteri Dosyasında bir düzenleme gerektirir. Bu nasıl yapılır öğreticisi, Windows 10’da “silme sırasında onayla” iletişim kutusunu değiştirmek için üç yöntemi de nasıl kullanacağınızı gösterir.

Windows 10’da silme onayla iletişim kutusu nasıl değiştirilir
En kolay yol: Geri Dönüşüm Kutusu
Silme onayı iletişim kutusu, Windows 10 Geri Dönüşüm Kutusu uygulamasının ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle onu değiştirmenin en kolay yolu Özellikler ekranından geçer. Varsayılan olarak masaüstünüze yüklenen Geri Dönüşüm Kutusu simgesine sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler’i seçin. Şekil A gibi bir şey görmelisiniz .

Şekil A

Bu sayfadan, onay kutusunu işaretleyerek veya işareti kaldırarak silme onayını değiştirebilirsiniz. Bitirdiğinizde Tamam’ı tıklayın.

O kadar kolay değil: Grup İlkesi Düzenleyicisi ile
Kurumsal düzeyde, sistem yöneticileri, kuruluştaki tüm kullanıcılar için silme sırasında onayla iletişim kutusunu açmak veya kapatmak isteyebilir. Bu işlem için en iyi yöntem Grup İlkesi Düzenleyicisidir. Bu yöntem yalnızca Windows 10 Pro veya işletim sisteminin Enterprise sürümünü kullanıyorsanız kullanılabilir.

Grup İlkesi Düzenleyicisini açmak için, Windows 10 masaüstünüzdeki arama kutusuna “gpedit” yazın ve sonuçlardan uygun uygulamayı seçin. Soldaki gezinme çubuğunu kullanarak, Şekil B’de gösterildiği gibi bu klasöre gidin :

Kullanıcı Yapılandırması \ Yönetim Şablonları \ Windows Bileşenleri \ Dosya Gezgini

Şekil B

Sağ taraftaki pencerede, “Dosyaları silerken onay iletişim kutusunu görüntüle” yazan girişi bulana kadar aşağı kaydırın ve Şekil C’de gösterilen yapılandırma ekranını ortaya çıkarmak için çift tıklayın .

Şekil C

Onay iletişim kutusunu açmak için Etkinleştir radyo düğmesini ve kapatmak için Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın. Seçiminizi yaptıktan sonra Tamam düğmesine tıklayın ve düzenleyiciyi kapatın.

Windows Kayıt Dosyasını Kullanma
Sorumluluk Reddi: Windows Kayıt Defteri dosyasını düzenlemek ciddi bir girişimdir. Bozuk bir Windows Kayıt Defteri dosyası, Windows 10 işletim sisteminin yeniden yüklenmesini ve olası veri kaybını gerektirecek şekilde bilgisayarınızı çalışmaz hale getirebilir. Windows 10 Kayıt Defteri dosyasını yedekleyin ve devam etmeden önce geçerli bir geri yükleme noktası oluşturun.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Windows 10’da “silmeyi onayla” iletişim kutusunu değiştirmenin 3 yolu