sv

Twitter gelir tahmini hayal kırıklıkları

Twitter Inc, reklamcılık işinde yıla yavaş bir başlangıç ​​yaptı ve hayal kırıklığı yaratan bir gelir tahmini verdi; bu, sosyal medya hizmetinin, Facebook Inc ve Google gibi salgın gibi şirketlerin ortasında dijital reklamcılık patlamasından tam anlamıyla yararlanmadığının bir işareti.

Şirket yöneticileri, yoğun bir tatil sezonunun ardından 2021’in ilk aylarında satışların yavaş olduğunu ve 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’ndaki isyan nedeniyle bazı reklamcıların harcamalarını geri çektiğini söyledi.

Finans müdürü Ned Segal analistlerle yaptığı bir telefon görüşmesinde, “Bir nedenden ötürü huzursuzluk olduğunda,” dedi, marka reklamcıları “genellikle ürünleri etrafındaki konuşmadan daha önemli bir konuşma olduğunda dururlar.”

Gelir, analist tahminlerine paralel olarak ilk çeyrekte% 28 arttı, ancak Twitter’ın bazı dijital reklamcılık meslektaşlarında büyümenin gerisinde kaldı.

Facebook ve Alphabet Inc’in Google’ı bu hafta üç aylık satışların analistlerin tahminlerini çökerttiğini, ticaret ve seyahati zorlayan işletmeler tarafından desteklendiğini ve kilitlenme kolaylığı olarak geri dönmesi beklendiğini bildirdi.

Twitter, Haziran ayında sona eren dönemde satışların 980 milyon ila 1.08 milyar dolar arasında olacağını söyledi. Bloomberg tarafından derlenen verilere göre, analistler ortalama olarak 1,05 milyar dolar tahmin etti. Etkileyici olmayan sonuçlar ve tahminler, hisse senetlerini genişletilmiş ticarette% 11 düşürdü.

Segal, Twitter’ın Mart ayında reklamlarda bir toparlanma gördüğünü ve bu eğilim devam ederse şirketin kılavuzluğunun en üst noktasında olacağını söyledi. T

Sosyal medya şirketi, toplam satışlarının% 85’ini oluşturan büyük marka reklamcılığına daha çok güveniyor ve pandemi sırasında çevrimiçi akın eden perakendecilerin ve küçük işletmelerin çoğunu kapsayan doğrudan yanıt reklamcılığından çok fazla para kazanmıyor. .

Bu arada Facebook ve Google, reklamlarının çoğunu bu tür reklamlardan yapıyor.

Bloomberg Intelligence analisti Mandeep Singh, bu sektör meslektaşlarının Twitter için çıtayı yüksek tuttuğunu ve sonuçlarda hayal kırıklığına yol açtığını söyledi. “Muhtemelen Google ve Facebook’un e-ticaret reklamcılığına Twitter’dan daha fazla maruz kaldığını gösteriyor” dedi.

Twitter ayrıca, günlük aktif kullanıcıların önceki çeyrekten bu yana 7 milyon ekleyerek% 20 artarak 199 milyona yükseldiğini bildirdi. Şubat ayında şirket, eski ABD başkanı Donald Trump’ın hizmetten men edilmesinden bu yana ilk dönem olan Mart çeyreğinde yıldan yıla büyümenin% 20 olacağını tahmin ediyordu.

Trump, şirketin kurallarını defalarca ihlal ettiği için 6 Ocak’ta Twitter’dan atıldı ve bazı analistler, eski başkanın yokluğunun işletmeye zarar verebileceğinden endişeliydi.

Gelir, 31 Mart’ta sona eren üç ayda 1.04 milyar dolar oldu ve analistlerin ortalama tahminiyle eşleşti. San Francisco merkezli şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, net gelirin bir önceki yılın aynı çeyreğinde 8,4 milyon dolar veya 1 sentlik bir kayıpla karşılaştırıldığında 68 milyon dolar veya hisse başına 8 sent olduğunu söyledi.

Hisse, New York’ta 65.09 $ ‘dan kapandıktan sonra genişletilmiş işlemde 57.60 $’ a düştü. Hisseler bu yıl% 20 arttı.

Twitter, kısmen Trump’ın yasaklanması ve diğer sosyal medya siteleriyle kullanıcı konuşmalarının denetlenmesindeki rolü konusunda Kongre’nin incelemesinden dolayı, yılın büyük bir bölümünde kamusal tartışmanın merkezinde yer aldı.

Şirket ayrıca, gelecekte daha fazla gelire yol açabilecek popüler startup Clubhouse ile rekabet etmek için sesli sohbet odaları da dahil olmak üzere birkaç yeni ürün üzerinde çalışıyor.

Segal, geçen yıl Twitter’a salgından gelen güncellemeleri takip etmek için katılan birçok kişinin ortalıkta takıldığını ve şirketin büyümesi için olumlu bir işaret olduğunu söyledi. İcra kurulu başkanı Jack Dorsey, Twitter’ın yalnızca başkalarının değil, hizmetle ilgili konuları takip etmelerini kolaylaştırarak yeni kullanıcılar eklemeyi umduğunu söyledi.

Segal, Twitter’ın reklamlarını daha iyi kişiselleştirmek için bu konuları kullanmak istediğini, ancak henüz bu konuda iyi bir iş çıkarmadığını söyledi. “Oraya gidiyoruz” diye ekledi.

Twitter, kendisini küresel salgın ve çekişmeli bir ABD seçimlerinden kaynaklanan geçen yılki patlama ile karşılaştırdığından, önümüzdeki çeyrekte kullanıcı büyümesi yavaşlamaya başlayacak.

Twitter’ın hissedar mektubuna göre şirket, 2021’in geri kalanında kullanıcılarını “düşük çift haneli” yüzdelerde artırmayı ve bu çeyrekte beklenen en düşük büyüme oranını bekliyor. Bu tahminler daha önce Şubat ayında duyurulmuştu.

Salgın, Twitter’ın işe alımını yavaşlatmadı. Şirket şu anda bir yıl öncesine göre% 20 artışla 6.100 toplam çalışana sahip. Yeni çalışan sayısındaki artış, şirketin hisse bazlı ücretlendirme maliyetlerini de artırdı. Twitter, hisse senedi bazlı tazminat için 2021 tahminini, daha önce bildirilen 525 milyon dolardan 575 milyon dolara yükseltti.

Şirket, reklamcılık işini tamamlamak için abonelik ürünleri geliştiriyor olsa da, hissedar mektubunda herhangi bir yeni plan veya ayrıntıdan bahsetmedi. Dorsey, telefon görüşmesinde bir abonelik ürününü “çok yakında” test etmeyi umduğunu söyledi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Twitter gelir tahmini hayal kırıklıkları